Chcesz kupić/sprzedać nieruchomość?
Zaufaj profesjonalistom. Zgłoś się do nas.

Nasza firma - To Twój trafny wybór - jesteśmy na rynku od 2003 r.

Bezpiecznie przeprowadzimy każdą transakcję – nasza wiedza jest do Twojej dyspozycji.

Wyszukaj ofertę

Dworek z dużym parkiem w Racięcinie na sprzedaż


  • Nr oferty: 1795
  • Lokalizacja: Racięcin, gm. Wierzbinek
  • Powierzchnia: 620,8 m2

Opis

Polecamy Państwu budynek dworski zbudowany na początku XX w. przez Antoniego Tabaczyńskiego w zabudowie wolnostojącej, podpiwniczony przeznaczony na odbudowę. Budynek na planie prostokąta, z wejściem głównym od strony zachodniej. Budynek jednokondygnacyjny z częściowo użytkowym poddaszem, podpiwniczony od strony północnej, kryty dachem dwuspadowym. Dworek rewelacyjnie położony w parku, w samym sercu drzew i zieleni, dlatego o każdej porze roku jest to miejsce relaksu i wyciszenia. Zgodnie z projektem na odbudowę planowana jest adaptacja dworku na dom seminaryjny przewidziany do organizacji szkoleń, kursów i konferencji oraz budowie budynku gospodarczo-mieszkalnego. Jeśli myślisz o realizacji takiej inwestycji to ta nieruchomość jest dla Ciebie!


Budynek seminaryjny zgodnie z projektem ma powierzchnię łączną 620,80 m2. Fundamenty żelbetowe. Strop żelbetowy. Nadproża ceramiczne lub żelbetowe. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne z pustaków ceramicznych. Ściany ocieplone styropianem Termoorganika. Dach pokryty blachą, ocieplony wełną mineralną. Na parterze w hallu parkiet. W pomieszczeniach mokrych i przedsionku gres oraz terakota. Schody wewnętrzne i zewnętrzne żelbetowe. Tynki wewnętrzne gipsowe.


Budynek gospodarczo mieszkalny zgodnie z projektem ma powierzchnię 126,50 m2. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany wewnętrzne i zewnętrzne z cegły dziurawki. Izolacja przeciwwodna – masa bitumiczna. Stropy żelbetowe. Nadproża ceramiczne i żelbetowe. Dach dwuspadowy, kryty blachą, ocieplony wełną mineralną. Okna drewniane. Drzwi wejściowe antywłamaniowe, wewnętrzne płycinowe. Sufity podwieszane. W pomieszczeniach wejściowych, socjalnym, łazienkach gres i terakota. Parapety kamienne.

Szczegóły oferty

Nr oferty
1795
Lokalizacja
Racięcin, gm. Wierzbinek
Cena
200 000 PLN
Powierzchnia
620,8 m2
Opis działki
Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 2,62 ha. Działka na której znajduje się budynek jest częściowo ogrodzona, uzbrojona w prąd, wodę, kanalizację do szamba, niezagospodarowana.
Forma własności
Prawo własności
Dojazd
Bezpośredni dostęp do drogi gminnej o nawierzchni asfaltowej
Dodatkowe informacje
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków pod numerem 419/161/A decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Koninie z dnia 13.04.1989r. Wraz z nieruchomością sprzedawany jest projekt na odbudowę Dworku.